Binance Coin (BNB) Nedir? Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Binance Coin (BNB) Nedir? Binance Coin (BNB), Malte odaklı dev kripto para borsası Binance’ın kendi kripto para birimidir. Ticaret hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın gerisinde bulunduğu BNB, son vakitlerde süratli bir yükseliş gerçekleştirdi ve bu yükseliş Binance’ın gelecekte gerçekleştireceği atılımlarla devam edecek gibi görünüyor. Yatırımcılarını şimdiye kadar pişman etmeyen BNB’nin … Continue reading Binance Coin (BNB) Nedir? Nereden ve Nasıl Satın Alınır?
By

Binance Coin (BNB) Nedir?

Binance Coin (BNB), Malte odaklı dev kripto para borsası Binance’ın kendi kripto para birimidir. Ticaret hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın gerisinde bulunduğu BNB, son vakitlerde süratli bir yükseliş gerçekleştirdi ve bu yükseliş Binance’ın gelecekte gerçekleştireceği atılımlarla devam edecek gibi görünüyor.

Yatırımcılarını şimdiye kadar pişman etmeyen BNB’nin performansı çoğu yatırımcının ilgisini çekmiş durumda.

BNB, pazara 0,11 dolar fiyatla giriş yaptı ve bu rehberi hazırladığımız sırada 32,74 dolardan el değiştiriyordu. BNB’nin gördüğü bütün zamanların en yüksek srandardı ise 39,57 dolardır.

Toplam BNB arz oranı 189.175.490’dır. Dolaşımdaki BNB oranı ise 141.175.490. Toplam arz oranının gelecekte Binance doğrulusunda tekrardan düzenlenebileceğini (artırma ya da azaltma gibi) altını çizelim.
Neden Binance Coin (BNB)?

Binance Coin, Binance borsasında büyük üstünlük sağlamasından ötürü tercih ediliyor. BNB ile Binance’da yaptığımız prosedürlerde yüzde 50 daha az komisyon ödüyorsunuz. Basit bir örnekle, borsada bir prosedür yaptığınızı düşünelim. Eğer ki borsa hesaplarınızda BNB yoksa bu prosedür amacıyla 1 dolar ödeyeceksiniz. Hesabınızda BNB bulunması halinde ise yüzde 50 üstünlükla bu prosedür amacıyla 0,5 dolarlık Binance Coin’iniz kullanılacak.

Elbetteki bu üstünlükdan faydalanmak amacıyla Binance hesaplarınız bir oran BNB bulundurmanız gerekiyor. Buna ek olarak, Binance Coin aldıktan sonra Binance’ın ayarlar sayfasında Using “BNB to pay for fees(50% discount)” sekmesini etkin duruma getirmeyi unutmamalısınız.

BNB, Binance’daki komisyon üstünlüğünün yanısıra başka seçenek kripto para birimleri (altcoinler) gibi bir yatırım aracı olarak da kullanılabilir. BNB’ye yatırım yaptığınızda bir bakıma Binance’a yatırım yapmış oluyorsunuz. Borsadaki her olumlu ilerleme BNB’ye yansıyor ve natural olarak yatırımınızı katlama ihtimaline sahipsiniz.

Özellikle Binance’ın BNB’ye yüklediği komisyon üstünlüğü her geride bıraktığımız gün daha çok insanın kripto para birime yönelmesini sağlıyor. Böylece BNB fiyatı da istikrarlı bir şekilde artıyor, artacaktır. Tabii bu bir yatırım tavsiyesi değildir.
Binance Coin (BNB) Nereden Satın Alınabilir?

Binance Coin satın alabilmek amacıyla direkt olarak Binance’ı kullanabilirsiniz. Türk Lirası ile BNB satın alabilmek şu an amacıyla olası değildir. BNB satın alabilmek amacıyla ilk olarak Bitcoin ya da seçenek kripto para birimlerinden birisini Paribu‘dan satın alabilir, bu fonunuzu Binance’a aktararak yatırımınızı BNB’ye taşıyabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like