Dünyanın en büyük vadeli işlem borsasında Ether hazırlığı mı var?

Dünyanın en büyük vadeli prosedür borsası CME, Ether endeksi ve referans kurunun fiyat bilgileri kaynağına 15 Temmuz’dan itibaren başlamak üzere bir borsayı daha ekledi. CME, daha evvelce ETH/USD bilgilerini Lüksemburg odaklı Bitstamp ve San Francisco odaklı Kraken’den alıyordu. Şimdi bu borsalara New York odaklı itBit de dahil adildi. Bu hamlenin nedeninin CME’nin yakın vakitte Ether … Continue reading Dünyanın en büyük vadeli işlem borsasında Ether hazırlığı mı var?
By

Dünyanın en büyük vadeli prosedür borsası CME, Ether endeksi ve referans kurunun fiyat bilgileri kaynağına 15 Temmuz’dan itibaren başlamak üzere bir borsayı daha ekledi. CME, daha evvelce ETH/USD bilgilerini Lüksemburg odaklı Bitstamp ve San Francisco odaklı Kraken’den alıyordu. Şimdi bu borsalara New York odaklı itBit de dahil adildi.

Bu hamlenin nedeninin CME’nin yakın vakitte Ether vadelilerini pazara süreceğinin bir işareti olabileceği belirtiliyor.

The Block’a konuşan anonim bir kaynak, “Bunun Ether vadelileri amacıyla bir hazırlık olduğunu düşünüyorum. Endekslerinin sağlamlığını çoğaltmak zorundalar.” dedi. Kaynak, itimat edilir fiyat bilgileri bulunmayan nakit uzlaşmalı bir vadeli prosedür sözleşmesinin rahatlıkla manipüle edilebileceğini ya da en basitinden dayanak varlığın gerçek fiyatını temsil edemeyeceğini belirtti.

Bu arada ABD’de türev piyasalarını denetleyen kuruluş olan CFTC’den üst seviye bir ytesirli, geçen ay bütün gerekliliklerin yerine getirilmesi halinde kurumunun Ether vadeli prosedür sözleşmelerine onay vermek amacıyla hevesli olduğunu söylemişti.

Ether vadelilerinin pazara sürülmesi halinde Ether’in fiyatına nasıl bir tesir gerçekleştireceği merak ediliyor.

Son olarak CME’de prosedür gören Bitcoin vadelileri, geçen zamanlarda 1.7 milyar doların üstüne çıkarak yeni bir hacim rekoru kırmıştı.

Tags:
4 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like