Ripple tekrar 0.50 dolar olabilecek mi?

RippleUSD üstüne konuşalım biraz ama biraz kısa yazalım… Bir önceki analizimizde şu şekilde bir ifade kullanmıştık hatırlarsanız: “RippleUSD 17 Şubat 2018 tarihinden itibaren bu düşüş trend çizgisinin altında hareket ediyordu. 0.33440 dolar civarını süratli bir şekilde geçilmesi RippleUSD’nin aşağı yukarıya 15 aydır yaşadığı baskının üstünden kalkmasını sağladı. Şimdi ise kendisine tam teyit edilmemekle beraber 10 … Continue reading Ripple tekrar 0.50 dolar olabilecek mi?
By

RippleUSD üstüne konuşalım biraz ama biraz kısa yazalım… Bir önceki analizimizde şu şekilde bir ifade kullanmıştık hatırlarsanız: “RippleUSD 17 Şubat 2018 tarihinden itibaren bu düşüş trend çizgisinin altında hareket ediyordu. 0.33440 dolar civarını süratli bir şekilde geçilmesi RippleUSD’nin aşağı yukarıya 15 aydır yaşadığı baskının üstünden kalkmasını sağladı. Şimdi ise kendisine tam teyit edilmemekle beraber 10 Mayıs’tan itibaren bir yükseliş trendi (Grafikte mavi çizgiyle gösterilen) oluşturma çabası içersinde bulunduğu gözlemleniyor. Fakat kısa vadede şu şekilde bir problem var teknik anlamda. Hızlı artışın arından yaşanan kar realizasyonları RippleUSD’yi oluşturmaya çalıştığı bu yükseliş trendinin destek noktasına kadar geri çekilmesine niçin oldu. Şimdi bu trend çizgisindeki desteğin çalışıp çalışmadığı takip edilmeli.”

Trend çalışmadı ve bu trendin altında hareket etmeye başladı. Fakat grafiği biraz ilgili incelersek çok sert olmayan ve geniş sayılabilecek bir kanaldan konuşmak mümkün. Fiyatlar bu kanalın kanal direnç noktasını ve kanal destek noktasını 3’er kez test etti. Her defasında da dirençlerin ve desteklerin test edilmesinin sonrasında bir reaksiyon hareketi oluştu.

Sonuç olarak; RippleUSD geniş sayılabilecek bir yükseliş kanalı ortamında derli toplu bir şekilde hareketini sürdürüyor. Destek ve direnç noktaların test edilmesinin sonrasında gelen aşağı ve yukarıya reaksiyonlar bir fırsat durumuna gelebilir. 2 Temmuz itibariyle de 0,38414 dolar seviyesindeki destek noktası test edildi. Yukarıdaki savımızı doğru kabul edersek teknik anlamda günümüz fiyatlar itibariyle kanalın direnç noktası olan 0,50 dolar seviyelerinin görülme olsılığı üstünde durabiliriz. MACD Dema’nın hala aşağı yönlü sinyal üretmesine rağmen bu sinyalin zayıfladığı ilgi çeken başka bir unsur. Olumsuz senaryoda yani kanal destek noktasının altına gelinmesi halinde ise 0,36 dolar seviyeleri ilk destek noktası konumunda bulunuyor.

4 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like