Bitcoin yeniden 4000 dolar oldu

Bitcoin, dün hacimde son bir senenin en yüksek standardına ulaşırken bugün de fiyatta 4000 dolar sınırını aştı. Bitcoin’in dışında kalan birtakım kripto paralar da mühim artışlar gördü.

Birkaç gündür ufak hareketlerle yükselişini devam ettiren Bitcoin, bugün 4000 dolar bandını aştı. Kripto para, Bistamp üstünde yayın zamanında 4005 dolardan prosedür görüyor.

Bitcoin, en son bu civarda bulunduğunda tarih 24 Şubat 2019’du. Kripto para, aradan geride bıraktığımız üç haftanın sonrasında mühim bir direnç olarak görülen 4000 dolara tekrardan dokundu. Bitcoin’in bu civarnin üstünde kalıp kalmayacağı merak ediliyor.

Öte yandan dün Bitcoin’le alakalı en mühim ilerleme hacim bilgilerinin son bir senenin en yüksek standardına ulaşmış olmasıydı.

En büyük kripto paranın hacmi dün 11 milyar doları aştı ve bu civar 25 Nisan 2018’den beri görülen en yüksek civar olarak kayıtlara geçti.

Bu arada en büyük ilk 10 kripto para arasında yer alan birtakım kripto paralarda da mühim hareketlilikler vardı. Mesela Bitcoin Cash, yüzde 18 artarak 160 dolar sınırına dayandı.

Litecoin de dikkatleri üstüne çeken bir diğer kripto para. En büyük dördüncü kripto para olan LTC, yüzde 9 oranında artarak 62 dolar oldu.

Altcoin’lerdeki yükselişlerle beraber Bitcoin’in pazar hakimiyeti, yüzde 50.6’ya gerilirken toplam pazar kapitalizasyonu ise 140 milyar doları aştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir