Bitcoin yeniden güçleniyor

Wall Street stratejisti Tom Lee, Bitcoin’in kuvvetli bir sene amacıyla hazırlık yaptığını ve 2019’un bir geri dönüş senesi olacağına inandığını söyledi.Bir Bitcoin boğasına göre 2019 senesi Bitcoin’in geri döndüğü sene olacak.

Dijital para, bütün vakitlerın en yüksek standardına çıktığından bu yana zor vakitler geçirdi ve 2017 seneninın sonucunda 20 bin dolarlık tepe noktasından düşerek bugün 3800 dolardan alıcı buluyor.

Öte yandan geride bıraktığımız Aralık ayında Bitcoin’in gerçek değerinin 13800 – 14800 dolar aralığında bulunduğunu ileri süren Fundstrat stratejisti ve ünlü Bitcoin boğası Tom Lee, 2019’un elverişli makroekonomik eğilimler yardımıyla kripto para amacıyla bir geri dönüş senesi olma ihtimalini söyledi.

CNBC’ye konuşan Lee, “Küresel pazarlarda yatırımcıların risk iştahı yüksek ve bu Bitcoin amacıyla pozitif bir şey. Dolar da geride bıraktığımız sene bulunduğu gibi artmıyor.” dedi.

Lee, ilaveten dijital paranın 200 haftalık dinamik ortalamasının üstünde tutunduğunu söyleyerek Bitcoin amacıyla olumlu teknik göstergelere ilgi çekti.

Analist, sözlerinin devamında JPMorgan ve Mizuho Bank’ın kendi kripto paralarını çıkarmasının yanı sıra Facebook ve birtakım başka sosyal medya şirketlerinin de bu alanda vites yükselttiğini belirtti. Lee, daha sonra “Bitcoin’in geniş ölçüde tüketilir duruma geldiği Venezuela gibi yerlerde kaos, benimsemenin büyümesini sağlıyor. Bunların aslında kuvvetli bir senenin hazırlığı bulunduğunu düşünüyorum.” dedi.

Lee, kripto paralar konusu ile ilgili çoğalan farkındalığın halihazırda şekillenmeye başlayan bir değişim olan resmi varlık katagorisi durumuna gelmelerine daha da yakınlaştırabileceğini ileri sürdü.

Analist muhtemel alıcıların 200 günlük dinamik ortalamaya ilgi etmesi gerekliliğini ifade etti. Lee, bu hususta Bitcoin’in şu anki seviyelerini koruması durumunda Ağustos ayında 200 günlük dinamik ortalamanın üstüne çıkacağını ve bunun 2018’in sonlarındaki fiyat çöküşü esnasında kaybettiği zemini geri kazanmasına yardımcı olacağını söyledi.

Lee son olarak “Bitcoin Cash ile oluşturulan çatal savaşlarından sonra Bitcoin’in 6100 dolardan 3100’e düşmesiyle meydana gelen zararın onarılmasına gereksinim var. Bunun pazar dinamikleri konusu ile ilgili yatırımcının güvenini aslında baltaladığını düşünüyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir