Bitcoin 6 ay içinde 10000 doları aşabilir

Kripto para analiz şirketi Skew Markets, Bitcoin’in önümüzdeki 6 ay içersinde 10 bin dolar civarını geçme şansını belirledi.

Şirket doğrulusunda yapılan analizde en büyük kripto paranın Eylül ayına kadar 10 bin doları aşma şansının yüzde 4.6 bulunduğu neticesine ulaşıldı.

Ek olarak Bitcoin’n daha düşük fiyat amaçlerine ulaşma olsılığı de belirtildi. Mesela bir numaralı kripto paranın Eylül’e kadar 8 bin dolar olma mümkünlülüğü yüzde 10. Bu, amaç 6 bin dolara indirildiğinde iki katına çıkarak yüzde 20’yi biraz geçiyor.

Öte yandan Hafta sonu 4 bin doları kıran Bitcoin, burada tutunamayarak bir oran geri çekildi ve birkaç gündür 3950 – 4000 dolar aralığında prosedür görüyor. Bitcoin’in pazar hakimiyeti yüzde 51’in altına düşerken birtakım seçenek kripto paralarda çift haneli artışlar sürüyor.

Bu arada Wall Street stratejisti Tom Lee de yeni bir Bitcoin analizi ile geldi. Lee, S&P 500 ve pazar değerleri ufak olan hisse senetlerindeki son rallilerin iki standart sapmadan büyük bulunduğuna ilgi çekerek makro pazarlardaki olumlu fiyat hareketlerinin Bitcoin’in fiyatını etkileyebileceğini öne sürdü. Lee, buradan hareketle Bitcoin’in hisse senetlerini yakalaması durumunda 10 – 20 bin dolar aralığına çıkabileceğini iddia ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir